BLOG

Łóżka hotelowe

łóżko kontynentalne, hotelowe

Jeśli jesteś wyspany, masz lepszy humor

Niezależnie od celu przyjazdu i korzystania z usług hotelarskich – prywatnie czy służbowo – potrzebujesz warunków do dobrego wypoczynku i komfortowego snu.

Dobry sen ma zbawienny wpływ na prawidłowe działanie naszego mózgu, funkcjonowanie pamięci i co bardzo ważne, na kontakty międzyludzkie.

Jeśli jesteś wyspany, masz lepszy humor, jesteś bardziej pogodny i otwarty na ludzi, łatwiej Ci znaleźć wyjście nawet  w trudnych sytuacjach. Bez względu na to, czy umówiłeś się na spotkanie w interesach czy jesteś na wypoczynku z najbliższymi – po dobrze przespanej nocy łatwiej rozmawia się z ludźmi i odbiera otaczającą nas rzeczywistość.

Dobry sen w hotelu mają nam zapewnić odpowiednie łóżka hotelowe.


Dla hotelarzy wybór odpowiedniego łóżka to jeden z najważniejszych kroków w budowaniu zadowolenia gości. Łóżko nie jest to tylko miejsce do spania, ale centralnym punktem doświadczania komfortu.

Jak więc wybrać optymalne łóżka, które zapewnią najwyższy standard wypoczynku?

Tworzenie idealnego łóżka jest jak komponowanie wykwintnego, wielowarstwowego deseru. Kluczowe składniki to komfort, doświadczenie klienta, aspekty ekonomiczne oraz łatwość utrzymania czystości. W praktyce oznacza to staranny dobór kilku kluczowych elementów. Przyjrzyjmy się im teraz bliżej.

Komfort i doświadczenie klienta

Najważniejszą cechą każdego łóżka hotelowego jest zapewnienie gościom głębokiego, regenerującego snu. W tym kontekście możemy wyróżnić dwie istotne „podwarstwy”:

  1. Wysokiej jakości materace, które dopasowują się do kształtu ciała, oferują zarówno wsparcie dla kręgosłupa, jak i komfort miękkości, o jednolitej budowie lub z podziałem na 7 zróżnicowanych stref twardości zapewniając optymalne rozłożenie ciężaru i redukcję punktów nacisku – celu ustandaryzowania lepiej sprawdzają się średnio twarde materace
  2. Dodatki typu poduszki (np.: memory), miękka oddychająca pościel z wysokiej jakości bawełny odgrywają ważną rolę w zapewnieniu komfortu.

Komfortu łóżka dopełniają starannie dobrane elementy:

  • Trwała rama łóżka, zapewnia stabilność i długie użytkowanie.
  • Możliwość wyboru tapicerki i dostosowanie jej do stylu pozostałych mebli – np. krzeseł czy panela zagłówkowego
  • Łagodne krawędzie zwiększają bezpieczeństwo i komfort i eliminują ryzyko urazów.
  • Nóżki o odpowiedniej wysokości ułatwiają zarówno wstawanie z łóżka, jak i dostęp do sprzątania pod nim.
  • Stoliki nocne oferujące miejsce na niezbędne przedmioty, zapewniając wygodę i organizację.
  • Wbudowane ładowarki umożliwiające wygodne ładowanie urządzeń elektronicznych, dbając o potrzeby nowoczesnych gości.
  • Panel zagłówkowy zawierający oświetlenie, miejsca na gniazdka i wyłączniki, jednocześnie zabezpiecza ścianę przed uszkodzeniem i dodatkowo dodaje komfort zarówno podczas snu jak i np. siedzenia w łóżku.

Wszystkie te elementy razem tworzą oazę komfortu, zapewniając gościom niezapomniane wrażenia.

Aspekty ekonomiczne

Inwestowanie w wysokiej jakości łóżka i materiały jest strategicznym wydatkiem, który przynosi korzyści w postaci zdecydowanie dłuższego okresu użytkowania dzięki trwałości, stabilności i wytrzymałości oraz łatwości utrzymania higieny. Takie rozwiązania obniżają koszty hotelu.

Przy kiepskich, niskobudżetowych łóżkach ryzyko przedwczesnej wymiany, reklamacji gości czy wręcz utrata gości zdecydowanie wzrastają.

Utrzymanie czystości

Utrzymaniu czystości pokoju, a więc łóżka i pod łóżkiem, jest kluczowe w hotelarstwie:

  1. Materiały odporne na plamy, takie jak tapicerki z tkanin hydrofobowych lub teflonowych, ułatwiają usuwanie zabrudzeń i zmniejszają ryzyko trwałych plam.
  2. Zdejmowane, nadające się do prania pokrowce na materace
  3. Antyalergiczne materace i pościel z hipoalergicznych materiałów oraz ochrona antybakteryjna i antygrzybiczna podnoszą poziom higieny i zdrowia.
  4. Nakładki na materace jako dodatkowa ich ochrona i element podnoszący.

Obsługa:

  1. Nóżki o wysokości nie mniejszej niż 10 cm zapewniają łatwy dostęp do przestrzeni pod łóżkiem – możliwość czyszczenia pod łóżkiem bez konieczności przesuwania go.
  2. Nóżki z kółkami od strony panelu zagłówkowego ułatwiają odsuwanie łóżka ułatwiają nie tylko sprzątanie, ale skracają jego czas (jakże dzisiaj kosztowny)
  3. Rama drewniana jest lżejsza niż np. metalowa czy z płyty meblowej zmniejsza obciążenie fizyczne personelu (każdy dodatkowy kilogram rośnie do ton w ciągu lat użytkowania).

Idealne łóżko hotelowe łączy zatem w sobie komfort, łatwość w utrzymaniu czystości, ekonomikę i doskonałe doświadczenie użytkowania. Wysokiej jakości materiały, solidna konstrukcja, odporność na plamy i hipoalergiczne właściwości zapewniają długie użytkowanie  i minimalne koszty eksploatacyjne, a estetyczny design i funkcjonalne rozwiązania tworzą spójną i przyjemną atmosferę.