BLOG

Jak wybrać odpowiednie biurko ?

Jak wybrać odpowiednie biurko ?

– nowoczesne trendy w biurze

– wygoda i dobra jakość, materiały:

drewno
– szkło
metal

 

Niezależnie od tego, czy musimy wyposażyć biuro typu C-suite, czy urządzić grupę stanowisk pracy dla całego personelu, krzesło biurowe i biurko to dwa najważniejsze meble,
w które warto zainwestować. Przejdźmy teraz do sekcji związanej z biurkami.

Twoim najważniejszym zasobem w pracy jest Twoja siła, ta fizyczna jak i psychiczna, a Twoi pracownicy to osoby, które spędzają w biurze wiele godzin dziennie. Z pewnością zależy Ci na estetycznych, nowoczesnych i wygodnych meblach.

Dobrze zaaranżowana przestrzeń biurowa wpływa na wszystko, od wydajności pracowników po wskaźniki satysfakcji z pracy. Przede wszystkim należy rozważyć ich potrzeby, przy wyborze takich mebli. Jednym ze sposobów na łatwiejsze podjęcie takiej decyzji może być przeprowadzenie ankiety, która pozwoli dobrze odczytać preferencje wyborów z perspektywy pracowników. 

Nie ulega wątpliwości, że każdemu z nas zależy na wygodzie jak i trwałości wykonania wybranych produktów. Chcielibyśmy również, aby były one przystępne w miarę cenowo, dzięki czemu nasz budżet firmowy na tym nie ucierpi. Musimy więc wspólnie zastanowić się nad dostępnymi opcjami, które oferuje nam rynek.

Jakość materiałów drewnianych, z których wykonywane są biurka jest bardzo zróżnicowana. Drewno liściaste, takie jak mahoń, orzech, wiśnia czy dąb, było podstawą w meblach biurowych od samego początku i jest szczególnie atrakcyjne w wielu wzorach. Jednak wysoka jakość biurek z litego drewna wiąże się z dużymi kosztami. Aby to zminimalizować, pojawiły się biurka wykonane z forniru, czyli z twardego drewna na płycie wiórowej. Jak można się spodziewać, niższa cena takich opcji to również niższa jakość. Biurka te nie wytrzymują intensywnego użytkowania tak długo, jak propozycje z litego drewna i częściej muszą zostać poddane wymianie. To drewno zdecydowanie oferuje ponadczasowe piękno w każdym biurze. Dzięki wszechstronności elementów konstrukcyjnych w samej obróbce drewna, a także różnorodności bejc i farb, drewniane biurko może być takie jakie tylko chcemy, jeśli chodzi o projekt.

Jeśli chodzi o dobór szklanych elementów w tym typie mebli biurowych to należy zachować równowagę. Są trwałe, ponieważ prawdopodobnie nie będą się niszczyć w taki sam sposób jak drewno, ale są to mimo wszystko bardziej delikatne elementy biurka. Z pewnością meble biurowe z wkomponowanymi elementami szkła oferują szeroki wachlarz konfiguracji, dzięki czemu są optymalne dla projektów kreatywnych, ale umieszczenie ich w trudniejszym środowisku – takim jak produkcja lub intensywne użytkowanie ? wiąże ze sobą ryzyko pęknięcia np. blatu. Szkło hartowane może nieco zminimalizować takie ryzyko związane z bezpieczeństwem czy niespodziewanym zniszczeniem, ale takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się w zastosowaniach profesjonalnych. Jeśli chodzi o oprawę w tym meblu, to ona może być również elementem estetycznym, z metalowymi lub drewnianymi wspornikami i ramami, które naprawdę mogą podkreślić piękno szkła. Dostępne w przydymionych kolorach, przyciemniane lub nawet matowe, stanowią elegancki dodatek do każdego profesjonalnego biura. 

Metalowe materiały w nowoczesnych projektach mebli biurowych pojawiają się coraz to częściej w trendach, którymi kierujemy się w naszych projektach. Metal można ukształtować, tworząc kolekcję robionych na zamówienie biurek, które naprawdę mogą zamienić Twoje biuro w galerię sztuki. To jeden z najtrwalszych materiałów, który jednocześnie pozwala nam na wprowadzenie ?perełek? w ulepszaniu naszego projektu np. w postaci stylowych ornamentów.  Pamiętając o sposobach projektowania mebli na zamówienie do uniwersalnego użytku, możesz pozwolić sobie i swojemu zespołowi na elastyczność, której potrzebujecie w biurze, z odrobiną oryginalności przed podjęciem ostatecznej decyzji. Dzięki takiej opcji masz pewność, że inwestycja będzie dobrze wykorzystana przez lata.

Styl, w jakim jest zaaranżowane biuro, może wskazywać na wiele cech opisujących Ciebie jak i Twój zespół. Od pierwszego biurka, które Twoi klienci widzą po wejściu do recepcji, po konkretne punkty firmy, zwracając uwagę na szczegóły i materiały, można wiele pomyśleć o takiej firmie. W szczególności można zwrócić uwagę na atmosferę, która tam panuje każdego dnia. Elegancki, mocny lub imponujący projekt biurka daje mnóstwo powodów do nadania nastroju w pomieszczeniu. 

 

źródło: https://strongproject.com/office-furniture-blog/what-makes-a-great-office-desk/