BLOG

Biurka do biura i gabinetu – jak wybrać najlepsze?

 1. Masz dosyć plątaniny kabli pod biurkiem? Sprawdź jakie elementy pomogą Ci poskromić kablowy bałagan i zachować porządek w biurze! W naszej ofercie znajdziesz wygodne biurka i dodatki do biurek, zwiększające komfort pracy.  
 2. Chcesz uniknąć krępującej sytuacji, w której kopiesz pod biurkiem klienta lub kolegę z pracy? 😉 Sprawdź, jak temu zapobiec! Wybierz odpowiednie biurko do biura lub gabinetu!

 

 1. Przychodzisz do pracy i zastanawiasz się, gdzie odłożyć torebkę? Mamy na to świetne rozwiązanie! Zobacz, w jakie elementy możesz wyposażyć swoje biurko do pracy, aby zachować porządek w biurze!

 

Wygodne biurka do biura i gabinetu ? jak wybrać najlepsze?

Wybór biurka do gabinetu czy open space to podstawa komfortowej i zdrowej pracy. Poznaj dostępne u nas modele biurek i wybierz najlepszy dla siebie! 

 

Przy biurku wypełniasz ważne raporty, planujesz nowe kampanie i podpisujesz znaczące umowy. Przy biurku często jesz też posiłki, rozmawiasz z klientami, a czasem nawet i odpoczywasz. Wybór odpowiedniego biurka do biura jest więc niezwykle ważny, aby zapewnić sobie jak największy komfort pracy. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka?

Biurko do biura, gabinetu czy open space najlepiej wybierać w trzech prostych krokach: 

 

 • Wybierz rodzaj i kolor podstawy (tj. nóg, płyt lub stelażu)

 

Wybór biurka rozpocznij od poznania dostępnych stelaży (czyli części znajdującej się pod blatem). Zastosowane są w nich różne rozwiązania, przez co przyjmują one różne kształty. Wybierz ten, który będzie najwygodniejszy w Twoim stanowisku pracy. W drugiej kolejności dobierz również kolor stelażu, który najlepiej pasować będzie do wnętrza Twojego biura. 

 

 • Wybierz kolor i kształt blatu 

 

Następnie wybierz kolor blatu oraz jego kształt ? standardowy, kątowy lub zaokrąglony. Możesz też zdecydować się na biurka do stanowisk scalonych lub boksów. 

 

 • Dobierz opcje dodatkowe 

 

Na koniec dobierz wybrane opcje dodatkowe, które zwiększą Twój komfort pracy. Są to wszelkie elementy, pomagającej utrzymać w biurze porządek oraz lepiej zorganizować przestrzeń wokół Ciebie. 

Biurka QR – na nodze z płyty 

Biurka QR to najczęściej wybierany przez klientów model biurka, ze względu na klasyczny wygląd i dobrą cenę. Zbudowane jest z blatu umiejscowionego na nogach z drewnianych płyt, co tworzy bardzo stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Sprawdzi się idealnie jako biurko do biura czy pokoju nastolatka. Biurko QR dostępne jest w kilku wymiarach, a także w wersji narożnej i zaokrąglonej. 

 

Biurka TOGAR i TEXAR – na okrągłych lub kwadratowych nogach 

 

Biurka TOGAR i TEXAR to kolejne klasyczne propozycje. Model TOGAR usadowiony jest okrągłych nogach, a TEXAR na kwadratowych. Cały stelaż scalony jest zaś metalową ramą. Ich ogromną zaletą jest duża przestrzeń pod biurkiem, ponieważ nie jest ona zajmowana przez masywną podstawę. Dzięki temu pod blatem znajdzie się zarówno wygodne miejsce na nogi, jak i szafki, komputer czy inne rozmaite sprzęty biurowe. Ułatwia to także sprzątanie pod biurkami. Biurka TOGAR i TEXAR dostępne są w różnych wymiarach,  a także w wersji narożnej oraz dużej kwadratowej ? idealnej do stanowisk scalonych. 

 

Biurka ALFATECH – metalowy stelaż w kształcie litery ?L?

 

Biurka ALFATECH posiadają metalową podstawę w kształcie litery ?L?. Pod blatem znajduje się wolna przestrzeń, a więc i sporo miejsca na nogi. Ten model biurka będzie idealnym wyborem do pracy pojedynczej i z pewnością pomoże stworzyć komfortowe stanowisko. Dostępny jest w kilku wersjach wymiarowych, a także w wielu wariantach narożnych. W ofercie dostępne jest także biurko ALFATECH  z wbudowaną szafką pod blatem. 

 

Biurka XAR – modele designerskie 

Biurka XAR-V, XAR-D, XAR-F, XAR-S i XAR G to propozycje dla osób, które szukają biurek o bardziej oryginalnym wyglądzie. Charakteryzują je bowiem ciekawe, designerskie podstawy. Przykładowo biurko XAR-D to świetny wybór do wnętrz urządzonych w stylu skandynawski, a XAR-F do aranżacji w stylu industrialnym. Oprócz funkcji praktycznych, biurka XAR spełnią również funkcje dekoracyjne. Będą więc idealnym wyborem do każdego nowoczesnego biura, a także do domu. Są one dostępne w różnych wymiarach, a także jako biurka nakładane (a więc z nogami jedynie po jednej stronie blatu). 

 

BIURKA SIGNAT – biurka kątowe 

Biurka SIGNAT to propozycja biurek kątowych na stelażu w kształcie litery ?L?. Będą one doskonałym wyborem do stanowisk pracy o dużej powierzchni. Ze względu na swój zaokrąglony kształt nie sprawdzą się jednak w stanowiskach scalonych. Dostępne są w różnych wymiarach i kształtach. 

 

BIURKA OPENTECH – biurka narożne 

Biurka OPENTECH to biurka narożne na metalowym stelażu w kształcie litery ?L?. Są one idealnym wyborem do biurowego Open Space, a także do stanowisk scalonych. Można je z łatwością rozdzielić specjalnymi panelami, a tym samym stworzyć wygodne do pracy boxy pracownicze. Biurka OPENTECH dostępne są w różnych wymiarach, a także w wersji z wbudowaną szafką pod blatem.  

 

Biurka narożne i kątowe 

W ofercie firmy ADER znajdziesz wiele biurek narożnych i kątowych. Są to między innymi biurka SIGNAT i OPENTECH oraz niektóre modele biurek ALFATECH, QR, TOGAR i TEXAR. Idealnie sprawdzą się one w rogu pomieszczenia, w boxie pracowniczym, a także w stanowiskach scalonych. Będą też doskonałym wyborem do dwu stanowiskowych miejsc pracy. Takie modele posiadają pod blatem sporą przestrzeń, którą można zaaranżować w dowolny sposób, np. stawiając pod nią kontener lub mini regał.  Dostępne są one w różnorodnych rozmiarach. 

 

Biurka dwuosobowe do stanowisk zespolonych

W ofercie  ADER znajdziesz także wiele wariantów biurek idealnych do stanowisk scalonych, a  więc tych, przy których pracować może kilka osób naraz. Posiadają one duże blaty oraz stelaże, pozostawiające pod blatem sporą ilość przestrzeni. Świetnie sprawdzą się także jako stoły konferencyjne lub stoły do biurowej strefy socjalnej. Do modeli tych należą przede wszystkim poszczególne warianty biurek TEXAR, TOGAR, XAR-F i XAR-G. Dostępne są one w różnych wymiarach. 

 

Opcje dodatkowe 

 

Każde wybrane biurko można wyposażyć w rozmaite opcje dodatkowe: 

 

 • Przelotki na kable

 

Przelotki to specjalne otwory, które zamontować można w blacie każdego modelu biurka. Służą one do przepuszczania kabli od komputera i ładowarek. Dzięki nim unikniesz plątaniny kabli na biurku. 

 

 • Uchwyty do prowadzenia kabli

 

Uchwyty do prowadzenia kabli pod biurkiem montuje się na meblu, na ścianie lub na podłodze w celu uporządkowania wszelkich kabli od komputera, drukarki czy faksu. Dzięki nim zachowasz porządek w stanowisku pracy i nie będziesz potykać się czy najeżdżać kółkami fotela na rozrzucone po podłodze kable. 

 

 • Przegrody oddzielające stanowiska

 

Specjalne ekrany do oddzielania stanowiska pracy sprawdzą się przede wszystkim w większych biurach i w open space?ach. Zapewniają one intymność, prywatność i spokój pracownikowi, tym samym wpływając korzystnie na jego zdolność koncentracji. Przegrody oddzielające stanowiska dostępne są w rozmaitych rozmiarach i wariantach, między innymi z płyty lub w wersji tapicerowanej. Można je więc z łatwością dobrać do każdego stanowiska pracy oraz stylu wystroju wnętrza. 

 

 • Płyty tłumiące hałas

 

Obok biurek ustawić lub zamontować na ścianach można specjalne płyty tłumiące hałas. Sprawdzają się one przede wszystkim w open space?ach, w których pracuje wielu ludzi, a także w pomieszczeniach znajdujących się na przykład w sąsiedztwie hali produkcyjnej czy magazynu. 

 

 • Półki na klawiaturę

 

Półki na klawiaturę popularne były przede wszystkim w latach 90., ale wciąż cieszą się dużym gronem zwolenników. Można je zamontować pod dowolnym modelem biurka, aby ułatwić sobie pracę na komputerze. 

 

 • Podstawy na komputery 

 

Podstawy na komputery potrzebne są przede wszystkim na stanowiskach pracy z komputerami stacjonarnymi. Można je na stałe zamontować na biurko, aby poprawić komfort pracy na komputerze i zadbać o bezpieczeństwo sprzętu. 

 

 • Osłony nóg 

 

Osłony nóg bywają pomocne w biurkach, przy których zasiadają klienci. Montuje się je od strony klienta, tak aby osoby zasiadające przy biurku nie stykały się stopami. 

 

 • Piórniki

 

Piórniki to specjalne organizery, które można ustawić na blacie biurka. Stanowią idealne miejsce na wszelkie przybory biurowe. 

 

 • Kontenery (szafki)

 

Kontenery, czyli szafki dopasowuje się odpowiednio do modelu biurka. Można je ustawić zarówno obok biurka, jak i pod biurkiem. Posiadają one zamek centralny, którym zamykane są wszystkie szuflady mebla. 

 

W sklepie ADER dostępne są ich różne modele. Najpopularniejsze są standardowe kontenery z trzema szufladami. Zainteresowaniem cieszą się jednak także kontenery z półką, idealną np. na damską torebkę.