BLOG

Wygodne i funkcjonalne biuro  ? proste triki i sposoby 

Wygodne i funkcjonalne biuro

 ? proste triki i sposoby 

 

W biznesie liczy się każdy szczegół. Nie bez znaczenia pozostaje również wyposażenie biura, w którym rodzą się wszystkie najważniejsze pomysły, tworzą wielkie projekty i toczą znaczące rozmowy. Urządzając biuro, warto  zadbać, aby było ono wygodne i funkcjonalne dla każdego pracownika. Zobacz, jak to zrobić!

Wygodne biurka i krzesła 

Absolutną podstawą funkcjonalnego biura i wygodnej przestrzeni do pracy są przestronne biurka oraz komfortowe krzesła obrotowe. Przy wyborze biurka warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary. Blat biurka powinien być stosunkowo duży a podstawa nie powinna przeszkadzać w ułożeniu nóg pod biurkiem. Idealnym wyborem są  biurka elektrycznie regulowane. Stelaże posiadają regulację od 70-120 mm oraz nogę dwusegmentową,  Praca na stojąco to istotny element, przekładający się na wygodniejszą i zdrowszą pracę. 

 

O ile w przypadku biurek z powodzeniem postawić można nawet na najprostsze modele, o tyle w przypadku krzeseł warto postawić na ich najlepsze warianty. Dobre krzesło biurowe posiada kilka opcji regulacji, wysuwane siedzisko, zagłówek czy regulowane podłokietniki, dzięki którym Użytkownik może dopasować sobie każdą poszczególną część fotela do swojego wzrostu i budowy ciała. 

Koniec z poplątanymi kablami

Komputer, drukarka, lampka, ładowarka? w biurze znajdziemy całe mnóstwo sprzętów wymagających podłączenia do prądu. Plątanina kabli, która tworzy się pod biurkiem to dla pracowników prawdziwa zmora. Na szczęście istnieje wiele prostych sztuczek, dzięki którym można zawładnąć nad kablowym chaosem. 

 

Bardzo pomocne okazać się mogą chociażby przepusty na kable, czyli tzw. przelotki do biurka. Wiele modeli blatów jest w nie wyposażana już w trakcie produkcji, ale istnieje również możliwość  dokupienia przepustek i zamontowania ich na każdym typie blatu biurka. Dzięki nim wszelkie plątające się na blacie kable można przepuścić przez specjalny otwór, prosto do kontaktu ? tym samym zapewniając sobie porządek na stanowisku pracy. 

 

Pod biurkiem warto zaś zamontować specjalne uchwyty na kable, dzięki którym nie zamieniają się one w wielkie kłębowisko. Uchwyt można zaś przyczepić do ściany, blatu, nogi stelaża lub podłogi. 

Odpowiednie oświetlenie

W funkcjonalnym biurze nie może zabraknąć również odpowiedniego oświetlenia. Podstawą są oczywiście lampy na suficie. Dodatkowo warto jednak wyposażyć każde stanowisko pracy w małe lampki biurowe. Zapewnią one komfort w bardziej pochmurne dni ale także wczesnym rankiem i późnym popołudniem. Dodatkowe lampy powinny pojawić się także w pomieszczeniach socjalnych, w strefie odpoczynku, przy recepcji i w poczekalni dla Klientów. 

Regały, organizery, przyborniki 

Chaos i bałagan przy stanowisku pracy może zaburzyć koncentrację. W biurze warto więc zadbać o wszelkie elementy pomagające utrzymać porządek i zorganizowaną przestrzeń. Podstawą są funkcjonalne szafy, szuflady i regały. Nie bez znaczenia  pozostają również detale, które pomogą w organizacji przestrzeni.

 

W boksie lub na biurku każdego pracownika powinny pojawić się różnego rodzaju organizery, segregatory i przyborniki, w których trzymać można najważniejsze dokumenty i materiały biurowe. Na ścianach zamontować można nieduże tablice magnetyczne, tablice korkowe lub naścienne organizery. Natomiast przestrzeń pod biurkiem wykorzystać zaś na dodatkowe szuflady lub kosze. 

 

Jak widzisz – sposoby na bardziej zorganizowane biuro nie wymagają dużych nakładów pieniędzy czy czasu. Wyposażając przestrzeń do pracy, dobrze jest więc zainwestować w drobne detale, które mają ogromny wpływ na funkcjonalność całego biura.